środa, 7 grudnia 2011

Pomysły na wspanialy ogród.

Pomysły na wspaniały ogród

Ola Kowalska
Warto zaznaczyć na początku, że bez różnicy jaką kwotą dysponujemy, prawdopodobnie będziemy musieli się chwilę napracować w naszym ogrodzie, chcąc zmienić jego wystrój. Ale nie martwmy się, jest bowiem wiele sposobów na ulepszenie naszej przydomowej przestrzeni i nie wszystkie wymagają tak samo dużo czasu i pieniędzy.
Warto zaznaczyć na początku, że bez różnicy jaką kwotą dysponujemy, prawdopodobnie będziemy musieli się chwilę napracować w naszym ogrodzie, chcąc zmienić jego wystrój. Ale nie martwmy się, jest bowiem wiele sposobów na ulepszenie naszej przydomowej przestrzeni i nie wszystkie wymagają tak samo dużo czasu i pieniędzy. Zacznijmy na początku od dokładnego przyjrzenia się naszej przestrzeni, a potem zanotujmy, którym jej partiom będzie potrzebny redesign.
Warto nasz przegląd przeprowadzić kompleksowo – spojrzeć krytycznym okiem zarówno na trawnik, budynki ogrodowe, ogrodzenia, jak i na meble i rabaty. Zobaczmy, co może razić nasze oczy, zastanówmy się, co nie podobało się naszym przyjaciołom, co nie było funkcjonalne w czasie spędzania wieczorów przy grillu lub wykonywania prac ogrodowych. Zapiszmy wszystkie uwagi, które przychodzą nam do głowy. Dobre i dokładne rozplanowanie czasu pracy pomoże nam usprawnić późniejsze działanie i z pewnością zaoszczędzi nam kosztów.
Jeśli mocno chcemy się postarać, by nasz ogród wyglądał wyjątkowo, jak nigdy dotąd, można pomyśleć o założeniu stawu lub drobnej sadzawki wodnej. Oczywiście, nie obejdzie się tutaj bez wysiłku i sporego nakładu pracy – trzeba wykopać odpowiednio głęboki dół, by móc pomyśleć o zbiorniku wodnym (np. wstawieniu pewnego rodzaju plastikowego naczynia, które wypełnimy wodą). Jednak, gdy pracę tę wykonamy, zacznie się wtedy przyjemność – jak dobór roślinek do zbiornika, rybek, podjęcie decyzji, czy chcemy mieć w zbiorniczku fontannę, czy też nie. Problem do rozważenia jest dość poważny, więc podejmijmy decyzję bez pośpiechu.
I na koniec, pozostaje dobór odpowiedniej altany ogrodowej lub przebudowa wcześniejszej. Takie budynki w ogrodzie to niemal niezbędny element jego wyposażenia – czy to to pawilon, czy domek ogrodowy pozwala on na cieszenie się większą prywatnością we własnym ogrodzie, umożliwia spotkania ze znajomymi w przyjaznej atmosferze i daje schronienie przed deszczem, śniegiem i słońcem – jednocześnie pomaga zatem odbierać urok naszego ogrodu cały rok, niezależnie od pogody.

Piękne donice drewniane do Twojego ogrodu

                                                     
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz